تاثیر روغن آبزیان دریایی بر کاهش درد عضلانی ورزشکاران

محققان دریافتند که روغن غذاهای دریایی می‌تواند تورم عضلات ورزشکاران و درد و سوزش آن‌ها را کاهش دهد.

 به گزارش ایسنا، مطالعات جدید نشان داده است که دریافت امگا 3 موجود در روغن غذاهای دریایی قبل از ورزش بر آسیب دیدگی‌های عضلانی تاثیر مثبت دارد. این روغن از صدف دریایی استخراج می‌شود. مطالعات انجام شده در دانشگاه ایندیانا نشان می‌دهد که ارتباطی بین صدف و عضلات وجود دارد.

نام آزمایشگاهی این مکمل غذایی لیپرینول یا امگا XL است. پیش از این از این مکمل‌ برای کاهش مشکلات ناشی از آرتروز، روماتیسم و آسم ورزشی استفاده می‌شد.

مدیر این تحقیقات می‌گوید: با توجه به تاثیر این روغن در کاهش تورم دستگاه تنفسی احتمال دادیم که این ماده بتواند تورم عضلات دیگر بدن را نیز کاهش دهد. در این مطالعات 32 فرد مورد بررسی قرار گرفتند. این افراد کمتر از سه بار در هفته و در هر جلسه کمتر از 30 دقیقه ورزش می‌کردند. از آنجایی که این افراد ورزشکار حرفه‌ای نبودند بیشتر دچار آسیب دیدگی‌های عضلانی معمول می‌شدند. تعدادی از این افراد از روغن غذاهای دریایی استفاده کردند. آن‌ها 26 روز قبل از انجام ورزش و 96 ساعت بعد از آن از این روغن استفاده کردند.

جلسات ورزشی شامل دویدن با سرعت بالا برای 20 دقیقه در سراشیبی بر روی تردمیل بود.

افرادی که از روغن غذاهای دریایی استفاده کردند کمتر احساس سوزش، درد، کاهش قدرت و خشکی در عضلات داشتند.

این تحقیقات برای افرادی که قصد دارند دوباره شروع به انجام ورزش کنند یا کسانی که به صورت منظم ورزش شدید انجام می‌دهند می‌تواند مفید باشد.

کمانگیران شمال

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

ورود کاربران

مشاهده بيوريتم

فواید تیراندازی با کمان

Back to Top

Template Design:OPB Group